142/06
Zarządzenie Nr 142/06
Wójta Gminy Kołaki Kościelne
z dnia 15 maja 2006 r.
w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych, ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części .
Na podstawie art. 7 ust. 3 i 3a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach1) (Dz. U. z 2005 r. Nr 236, poz. 2008) zarządza się, co następuje:
§ .1 Określa się wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolnienia w zakresie: odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych, ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części, stanowiące załącznik do niniejszego zarządzenia.
§ .2 Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Kołaki Kościelne oraz na tablicy ogłoszeń urzędu gminy.
Wójt
mgr inż. Barbara Wasiulewska
Załącznik
do Zarządzenia Nr 142/06
Wójta Gminy Kołaki Kościelne
z dnia 15 maja 2006 r.
Wójt Gminy podaje do publicznej wiadomości:
I. Wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.
§ .1 Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, powinien spełniać następujące wymagania:
1. Dysponować sprzętem specjalistycznym, szczelnym, niepowodującym zanieczyszczenia środowiska, umożliwiającym realizację na obsługiwanym obszarze gospodarki odpadami komunalnymi zgodnie z zasadmi określonymi w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kołaki Kościelne. Posiadany sprzęt należy oznakować w sposób umożliwiający identyfikację przedsiębiorcy.
2. Posiadać sprzęt specjalistyczny służący do dyzenfekcji urządzeń przeznaczonych do zbierania i gromadzenia odpadów komunalnych lub posiadać umowę ze specjalistyczną firmą posiadającą stosowne uprawnienia do przeprowadzania w/w dezynfekcji.
3. Udokumentować posiadanie bazy magazynowowo-sprzętowej na terenie gminy Kołaki Kościelne przystosowanej do prowadzenia odzysku odpadów zbieranych selektywnie oraz wyposażonej w urządzenia niezbędne do prowadzenia odzysku.
4. Udokumentować gotowość przyjęcia wyselekcjonowanych strumieni odpadów komunalnych przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność w zakresie recyklingu odpadów (w przypadku odpadów niebezpiecznych - zezwolenie na ich unieszkodliwianie). Powyższe uwarunkowania dotyczą odpadów komunalnych zebranych selektywnie, tj. papieru, szkła, plastyku, odpadów niebezpiecznych, odpadów wielkogabarytowych, odpadów z remontów.
5. Udokumentować gotowść przyjęcia odpadów komunalnych nie podlegających selektywnej zbiórce, przez składowisko odpadów komunalnych w Czerwonym Borze.
6. Posiadać aktualne zezwolenie na transport odpadów, zgodnie z ustawą o transporcie drogowym z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. z 2004 r. Nr 204, poz. 2088 z póź. zm.).
II. Wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych.
Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych, powinien spełniać następujące wymagania:
1. Dysponować sprzętem specjalistycznym, szczelnym, niepowodującym zanieczyszczenia środowiska, pojazdy asenizacyjne muszą spełniać wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 listopada 2002 roku (Dz. U. Nr 193, poz. 1617). Posiadany sprzęt należy oznakować w sposób umożliwiający identyfikację przedsiębiorcy.
2. Posiadać sprzęt specjalistyczny służący do dyzenfekcji urządzeń przeznaczonych do zbierania i gromadzenia odpadów komunalnych lub posiadać umowę ze specjalistyczną firmą posiadającą stosowne uprawnienia do przeprowadzania w/w dezynfekcji.
3. Udokumentować posiadanie bazy magazynowowo-sprzętowej przystosowanej do prowadzenia działalności w zakresie opróżnienia zbiorników bezodpływowych i transprtu nieczystości ciekłych.
4. Udokumentować gotowość odbioru nieczystości ciekłych przez stacje zlewną.
III. Wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami.
Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, powinien spełniać następujące wymagania:
1. Dysponować sprzętem specjalistycznym przystosowanym do prowadzenia w/w działalnośći, w odpowiednim stanie technicznym, oznakowanym, umożliwiającym identyfikację przedsiębiorcy.
2. Posiadać sprzęt specjalistyczny służący do dezynfekcji urządzeń wykorzystywanych do prowadzenia w/w działalności lub posiadać umowę ze specjalistyczną firmą posiadającą stosowne uprawnienia do przeprowadzenia w/w dezynfekcji.
3. Udokumentować gotowość przyjmowania zwierząt przez podmiot prowadzący schronisko dla bezdomnych zwierząt w okresie, zamierzonego przez ubiegającego się o zezwolnienie, czasu prowadzenia działalności.
4. Wykazać się prawem do terenu, na którym prowadzona ma być działalność, przy czym teren ten musi mieć przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego zgodnie z rodzajem zamierzonej działalności.
5. Posidać świadectwa dotyczące przeszkolenia osbób, które w imieniu przedsiębiorcy będą wykonywały działalność objętą zezwoleniem.
6. Spełniać szczegółowe wymagania określone w przepisach wykonawczych do ustawy z dnia 07 stycznia 2005 r. o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. Nr 23, poz. 188).
IV. Wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części.
Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części, powinien spęłniać następujące wymagania:
1. Dysponować urządzeniami przystosowanymi do prowadzenia w/w działalnośći, w odpowiednim stanie technicznym.
.2 Posiadać sprzęt specjalistyczny służący do dezynfekcji urządzeń wykorzystywanych do prowadzenia w/w działalności lub posiadać umowę ze specjalistyczną firmą posiadającą stosowne uprawnienia do przeprowadzenia w/w dezynfekcji.
.3 Wykazać się prawem do terenu, na którym prowadzona ma być działalność, przy czym teren ten musi mieć przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego zgodnie z rodzajem zamierzonej działalności lub studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
.4 Posidać świadectwa dotyczące przeszkolenia osbób, które w imieniu przedsiębiorcy będą wykonywały działalność objętą zezwoleniem.
.5 Spełniać szczegółowe wymagania określone w przepisach wykonawczych do ustawy z dnia 07 stycznia 2005 r. o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. Nr 23, poz. 188).
Wójt
mgr inż. Barbara Wasiulewska
Metryka strony